Burs SSS


Burslar Hakkında

2019-2020 Dönemi Bursları için başvuru dönemi başladı:

20 yıldır kurucumuz MURAT Beyin özen ve titizlikle sürdürdüğü Av. MURAT YAŞAR DOĞAN ve Av. BÜLENT YÜMÜÇ Burslarına başvuru süreci başlamıştır.
Başvurularınızın değerlendirilmesi için aşağıdaki belgelerin tamamlanıp ik@doganhukuk.com, timucinsusar@doganhukuk.com, sametyesildag@doganhukuk.com adresine gönderilmesi gerekmektedir. Değerlendirmelerimiz aşamasında şimdiye kadar olduğu gibi ihtiyaç sahibi başarılı öğrenciler tercih edilmektedir. Amacı Türk Milletine hizmet etmek ve milletimizi kalkındırmak olan, bunun dışında herhangi bir yapılanma veya örgütle ilişiği olmayan gençlerle geleceğimizin inşa edilebileceğini düşünmekteyiz. Başvurular bu açılardan da incelenmekte ve gerekli araştırmalar yapılmaktadır. Yetersiz ekonomik koşullar sebebiyle eğitimine devam etmekte zorlanan öğrencilerimizin öğrenimini tamamlamasına ve ülkemiz için faydalı bireyler yetişmesine katkıda bulunmak gayesiyle her yıl titizlikle araştırmalarımız sonucunda bursiyerlerimizi seçmekteyiz.

Not : Değerlendirme sonuçları yine sitemizden ilan edilecektir.


Sevgili Bursiyerler ve Burs Başvurusunda Bulunacak Olan Öğrenciler

1999 yılından bu yana Doğan Hukuk bünyesinde, büromuzun kurucu ortağı Av. Murat Yaşar Doğan ve Av. Bülent Yümüç’ün şahsi gelirleri üzerinden; büromuza başvuruda bulunan ve uygun görülen ihtiyaç sahibi öğrencilerimize burs sağlanmaktadır. Gayemiz yeterli yurt binası bulunmaması, yetersiz ekonomik koşullar sebebiyle eğitimine devam etmekte zorlanan öğrencilerimizin öğrenimini tamamlamasına ve ülkemiz için faydalı bireyler yetişmesine katkıda bulunmaktır. Evrensel değerlere sahip, demokrasiyi içselleştirmiş aydın genç nesillerle ancak muasır medeniyetler seviyesine ulaşılabileceğine inanmaktayız. Bu doğrultuda bursiyerlerimizi belirlerken hiçbir şekilde etnik köken, siyasi tercihler, dini mezhep, türbanlı olma veya olmama gibi ayrımlar yapılmamaktadır. Değerlendirme aşamasında ihtiyaç sahibi başarılı öğrenciler tercih edilmektedir. Amacı Türk Milletine hizmet etmek ve milletimizi kalkındırmak olan, bunun dışında herhangi bir yapılanma veya örgütle ilişiği olmayan gençlerle geleceğimizin inşa edilebileceğini düşünmekteyiz. Başvurular bu açılardan da incelenmekte ve gerekli araştırmalar yapılmaktadır.


Doğan hukuk bursları ihtiyaç sahibi ve başarılı öğrencilere verilmektedir. Bu öğrencilerin legal görünümlü illegal yapıların eline düşmemesi amaçlanmıştır. Bu yapılardan birine mensup hainlerin ülkemize ihanetini hep birlikte yaşadığımız bu günlerde amacımızın ne kadar doğru olduğunu gördük. Bu güne kadar başarılı ve ihtiyaç sahibi öğrenciler arasından hangilerine burs vereceğimizi tespit ederken vatan millet sevgisine sahip olduğuna inandığımız muhakemesine güvendiğimiz bu tarz hainlerle mücadelesine inandığımız kişilerin veya devlet kurumlarının şifai referansından yararlandık. Ne referans verenlerin, ne de öğrencilerin sağcı veya solcu, alevi veya sunni , Türk veya Kürt olup olmadıklarına bakmadık. Vatan haini olmayan, demokrasiye inanmış, vatanına milletine bağlı, dürüst çalışkan olmalarını önemsedik. Burs verilecek öğrencileri tespit ederken yardım aldığımız kişilerin bugün vatan hainleriyle yapılan mücadelenin en ön saflarında olduğunu gördük. Doğru davrandığımızı ve aynı kişi ve kurumlardan referans almaya devam edeceğimizin bilinmesini ve internet üzerinden başvuru yapılmamasını önemle rica ediyoruz. At izinin it izine karıştığı bu günlerde burs başvurularının yüz yüze görüşmelerle değerlendirileceğini ve sadece hukuk fakültelerinin 2 sınıf ve üstü öğrencilerinin kabul edileceğini duyururuz.


Son Başvuru Tarihi: 13 Eylül 2019 Cuma


Nasıl Burs Başvurusu Yapabilirim ?

Aşağıdaki belgeler ile birlikte bizzat ofisimize gelerek burs başvurusu yapabilirsiniz.

  • 1 Adet Vesikalık
  • Kimlik Fotokopisi
  • Öğrenci Belgesi
  • Transkript
  • İkametgah
  • Ailenizin gelir durumunu gösterir belge
  • Eğitim gören kardeşiniz varsa öğrenci belgesi
  • Kendi el yazınız ile yazılmış, imzalı burs talep dilekçeniz

* Daha önce başvuru yaparak bizden burs alan arkadaşların ikinci kez başvururken yalnızca öğrenci belgesi ve transkript ile başvurmaları yeterlidir.

Sadece kredi ve finans kuruluşlarına hizmet etmekteyiz.